Zalety uprawiania sportu

Znane powiedzenie mówi, że „sport to zdrowie” i ciężko z tym dyskutować, zostało to bowiem wielokrotnie potwierdzone różnymi badaniami.

Uprawianie sportu a zdrowie

Systematyczne uprawianie sport wzmacnia nasz układ krwionośny oraz pozytywnie wpływa na układ stawowy i mięśniowy.
Podczas uprawiania sportu w organizmie ćwiczącego wytwarzają się pozytywne związki, które redukują poziom stresu i wzmacniają układ immunologiczny. Dzięki ćwiczeniom poprawia się przemiana materii, co pozwala nam bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Poza tym lepiej śpimy, a narządy wewnętrzne sprawniej funkcjonują.

Sport a uroda

Uprawianie sportu ma też wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Nasza skóra staje się ładniejsza, bo jest lepiej odżywiona, mamy lepsze samopoczucie oraz lepszą ogólną sprawność i kondycję. Jesteśmy ładniej zbudowani, mamy zgrabniejszą sylwetkę i ogólnie młodszy wygląd.

Sport to najprostsze i najtańsze lekarstwo. Często nie wymaga żadnych akcesoriów ani gadżetów. Najważniejsze, by zacząć i robić to regularnie. Uprawiając sport, dbamy o siebie i szanujemy nasze ciało, dbamy, by dłużej chciało nas nosić. To gwarancja lepszego jakościowo życia, bez lekarstw i łykania suplementów. Wystarczy zacząć ćwiczyć, bez wymówek, tu i teraz, dla zdrowia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s